Aktywny Wypoczynek arrow Aktualności arrow Relacja z inauguracji Akademii Rozgrzewki
Relacja z inauguracji Akademii Rozgrzewki Drukuj E-mail

W niedzielę, 25 stycznia w Ośrodku Narciarskim w Czarnej Górze ruszył społeczny projekt edukacyjno – sportowy: „Akademia Rozgrzewki”. Pomysł organizacji Akademii Rozgrzewki powstał z potrzeby uświadomienia miłośnikom białego szaleństwa roli rozgrzewki i odpowiedniego przygotowania własnego ciała do wyczynów na śniegu. Już pierwszego dnia w zajęciach wzięło udział ponad 100 osób.

„To bardzo dobry i potrzebny projekt – mówi Zbigniew Jagielaszek szkoleniowiec grupy Wałbrzysko – Kłodzkiej GOPR. Dzięki uruchomieniu Akademii widać na stoku zdecydowanie płynniejszą jazdę. Ludzie przychodzą do Akademii i uczestniczą w ćwiczeniach. Do Akademii zresztą przychodzą również instruktorzy jazdy na nartach z pobliskich szkółek i to właśnie w tym miejscu przygotowują początkujących narciarzy i snowboardzistów”.

Uczestnictwo w praktycznych zajęciach Akademii premiowano gorącą czekoladą i napojami regenerującymi ISOSTAR. Zorganizowano również konkurs, w którym do wygrania był całodzienny karnet na wszystkie wyciągi Czarnej Góry. Przygotowane przez Ośrodek zachęty nie pozostały bez odpowiedzi. Tym, którzy spóźnili się na rozgrzewkę z instruktorem, w rozruszaniu ciała pomagał Czarek - animowana postać, wskazująca prawidłową kolejność ćwiczeń .

Ośrodek Czarna Góra to kompleks sportowo-rekreacyjny położony w Siennej nieopodal Stronia Śląskiego. Łączna długość tras narciarskich w Czarnej Górze wynosi 8km, w tym 4km sztucznie dośnieżanych. Obsługuje je kolej krzesełkowa, 8 wyciągów talerzykowych i karuzela. Cały obiekt w sezonie to raj dla narciarzy i snowbordzistów. Na terenie ośrodka znajduje się dodatkowo bezpłatny parking na 1000 miejsc, baza gastronomiczna, a także szkółki i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. W weekendy ośrodek odnotowuje ponad dwa tysiące aktywnych sportowo odwiedzających.

Źródło: komunikat e-mail