Aktywny Wypoczynek arrow Aktualności arrow Przewodnik w komórce dla narciarzy
Przewodnik w komórce dla narciarzy Drukuj E-mail
sobota, 12 stycznia 2008

Pascal i Targeo łączą siły - pierwszy przewodnik dla narciarzy w komórce.
Miłośnicy białego szaleństwa planują wypoczynek w górach i sięgają po ulubiony przewodnik. Wyciągi, trasy, szkółki, ceny karnetów, aktualne warunki śniegowe i wiele więcej można teraz sprawdzić przez Internet lub w komórce. Dzięki wspólnemu projektowi Wydawnictwa Pascal i Targeo, najważniejsze informacje z tegorocznego przewodnika dla narciarzy i snowboardzistów "Polska na zimę" dostępne są również na mapach Targeo.pl i Targeo.mobi.

Ferie zimowe za pasem i już za chwilę cała Polska ruszy na upragniony zimowy wypoczynek. Większość kwater w zimowych kurortach jest dawno zarezerwowana, a ci, którzy chcą wyjechać i rezerwacji jeszcze nie mają, poszukują właśnie ostatnich miejsc w dobrej lokalizacji. Wybierając miejsce warto zerknąć na mapę Targeo.pl, gdzie dostępne są informacje o ośrodkach narciarskich w Polsce opracowane przez Wydawnictwo Pascal - wydawcę przewodnika "Polska na zimę 2007/2008" i poradnika "Narty".

Integracja danych zgromadzonych w drukowanej wersji przewodników Pascala z cyfrowymi mapami Targeo pozwoliła stworzyć przyjazny użytkownikowi narciarski serwis informacyjny. Na mapach Targeo.pl i Targeo.mobi można zobaczyć wizualizacje wyciągów i tras zjazdowych, wypożyczalnie sprzętu, punkty serwisowe czy szkółki narciarskie, a także sprawdzić godziny działania wyciągu i cenę karnetu.

Cieszę się, że treści opracowane przez Wydawnictwo Pascal wzbogacają mapy Targeo i dotrą do miłośników narciarstwa i snowboardu. Widzimy duży potencjał w udostępnianiu informacji turystycznych drogą elektroniczną - mówi Andrzej Żywicki, członek zarządu Wydawnictwa Pascal. Pascal jest największym dostawcą treści turystycznych w Polsce, a rozwój elektronicznych kanałów dostarczania informacji oznacza w tej dziedzinie zupełnie nowe możliwości. - Dając możliwość dostępu do aktualnych informacji w wielu kanałach przekazu równocześnie, odpowiadamy na oczekiwania różnych grup odbiorców, a informacja może dotrzeć do większej liczby osób. Projekt Pascala i Targeo to przykład dostarczania treści dla najpopularniejszych platform komunikacyjnych, takich jak serwisy internetowe czy telefonia komórkowa - dodaje Andrzej Żywicki.

Pascal i Targeo nie zapominają o licznej i wciąż rosnącej społeczności internautów surfujących po Sieci przez telefony komórkowe i popularne smartfony, które coraz częściej pełnią dziś rolę przenośnych komputerów kieszonkowych. Targeo.mobi to unikalna aplikacja umożliwiająca korzystanie z map Targeo na telefonie komórkowym, a także wyszukiwanie adresów i interesujących punktów pogrupowanych w kilkadziesiąt kategorii takich jak bankomaty, apteki, hotele, restauracje, stacje benzynowe. Rozszerzenie o przewodnik zimowy Pascala pozwala użytkownikom aplikacji na wyszukiwanie i przeglądanie informacji narciarskich w telefonie, podobnie jak na platformie internetowej. Aby skorzystać z tych możliwości wystarczy pod adresem http://targeo.mobi/pascal pobrać aktualną wersję aplikacji na swój telefon komórkowy.

Dostęp do informacji przez telefon komórkowy to przejaw aktywnego stylu życia, z którego korzystają już nie tylko profesjonaliści, ale wszyscy, którzy cenią sobie czas i wygodę - mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo, współtwórcy platformy Targeo. - Zimowy wyjazd czy wspólne wakacje to czas odpoczynku. Połączenie zasobów Pascala z lokalizatorem mobilnym Targeo.mobi ma sprawić, że podczas wyjazdu w góry niezbędne informacje będą zawsze w zasięgu ręki.

Targeo®, www.targeo.pl, Platforma technologiczna umożliwiająca m.in. udostępnianie map cyfrowych i wizualizacji mapowych przez Internet, a dzięki aplikacji Targeo.mobi, również w telefonach komórkowych. Mapy zawarte w serwisie Targeo pochodzą z systemu nawigacji satelitarnej AutoMapa i jako jedyne na rynku zawierają m.in. kompletną sieć prawie 500 tys. km dróg, ponad 100 tys. miejscowości, w tym plany miast z pełną informacją adresową i obrysami poszczególnych budynków oraz 102 tys. punktów użyteczności publicznej (tzw. POI). Targeo jest produktem firm Indigo Sp. z o.o., Aqurat sp. z o.o. i Geosystems Polska sp. z o.o.

Kontakt dla prasy: Rafał Mikołajczak, Indigo Sp. z o.o.; Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel.(22) 458 97 77.

Wydawnictwo Pascal jest liderem wśród wydawnictw turystycznych i czołowym dostawcą map i atlasów samochodowych i treści turystycznych. Posiada ponad 50-procentowy udział w rynku przewodników turystycznych oraz 6-procentowy udział w rynku wydawnictw kartograficznych. Obecnie oferta wydawnictwa obejmuje ponad 300 tytułów przewodników w kilku seriach oraz ponad 200 pozycji kartograficznych, w tym mapy, plany miast i atlasy samochodowe, jak również kilkadziesiąt atlasów geograficznych, książek ilustrowanych i przewodników kulinarnych. Wydawnictwo inicjuje i angażuje się w działania mające na celu popularyzację świadomej i bezpiecznej turystyki oraz aktywnego stylu życia.

źródło: komunikat e-mail

 

Sprawdź oferty

Anielówka Bystrzyca Kłodzka Anielówka
Polska
Willa AVANTI Krynica Zdrój Willa AVANTI
Polska
Ark Charter Kołobrzeg Ark Charter
Polska
Królowa Karkonoszy Karpacz Królowa Karkonoszy
Polska
2Wieże Warszawa 2Wieże
Polska
Tandemy Warszawa Tandemy
Polska