Aktywny Wypoczynek arrow Aktualności arrow Przewodnik w komórce dla narciarzy
Przewodnik w komórce dla narciarzy Drukuj E-mail
sobota, 12 stycznia 2008

Pascal i Targeo łączą siły - pierwszy przewodnik dla narciarzy w komórce.
Miłośnicy białego szaleństwa planują wypoczynek w górach i sięgają po ulubiony przewodnik. Wyciągi, trasy, szkółki, ceny karnetów, aktualne warunki śniegowe i wiele więcej można teraz sprawdzić przez Internet lub w komórce. Dzięki wspólnemu projektowi Wydawnictwa Pascal i Targeo, najważniejsze informacje z tegorocznego przewodnika dla narciarzy i snowboardzistów "Polska na zimę" dostępne są również na mapach Targeo.pl i Targeo.mobi.

Ferie zimowe za pasem i już za chwilę cała Polska ruszy na upragniony zimowy wypoczynek. Większość kwater w zimowych kurortach jest dawno zarezerwowana, a ci, którzy chcą wyjechać i rezerwacji jeszcze nie mają, poszukują właśnie ostatnich miejsc w dobrej lokalizacji. Wybierając miejsce warto zerknąć na mapę Targeo.pl, gdzie dostępne są informacje o ośrodkach narciarskich w Polsce opracowane przez Wydawnictwo Pascal - wydawcę przewodnika "Polska na zimę 2007/2008" i poradnika "Narty".

Integracja danych zgromadzonych w drukowanej wersji przewodników Pascala z cyfrowymi mapami Targeo pozwoliła stworzyć przyjazny użytkownikowi narciarski serwis informacyjny. Na mapach Targeo.pl i Targeo.mobi można zobaczyć wizualizacje wyciągów i tras zjazdowych, wypożyczalnie sprzętu, punkty serwisowe czy szkółki narciarskie, a także sprawdzić godziny działania wyciągu i cenę karnetu.

Cieszę się, że treści opracowane przez Wydawnictwo Pascal wzbogacają mapy Targeo i dotrą do miłośników narciarstwa i snowboardu. Widzimy duży potencjał w udostępnianiu informacji turystycznych drogą elektroniczną - mówi Andrzej Żywicki, członek zarządu Wydawnictwa Pascal. Pascal jest największym dostawcą treści turystycznych w Polsce, a rozwój elektronicznych kanałów dostarczania informacji oznacza w tej dziedzinie zupełnie nowe możliwości. - Dając możliwość dostępu do aktualnych informacji w wielu kanałach przekazu równocześnie, odpowiadamy na oczekiwania różnych grup odbiorców, a informacja może dotrzeć do większej liczby osób. Projekt Pascala i Targeo to przykład dostarczania treści dla najpopularniejszych platform komunikacyjnych, takich jak serwisy internetowe czy telefonia komórkowa - dodaje Andrzej Żywicki.

Pascal i Targeo nie zapominają o licznej i wciąż rosnącej społeczności internautów surfujących po Sieci przez telefony komórkowe i popularne smartfony, które coraz częściej pełnią dziś rolę przenośnych komputerów kieszonkowych. Targeo.mobi to unikalna aplikacja umożliwiająca korzystanie z map Targeo na telefonie komórkowym, a także wyszukiwanie adresów i interesujących punktów pogrupowanych w kilkadziesiąt kategorii takich jak bankomaty, apteki, hotele, restauracje, stacje benzynowe. Rozszerzenie o przewodnik zimowy Pascala pozwala użytkownikom aplikacji na wyszukiwanie i przeglądanie informacji narciarskich w telefonie, podobnie jak na platformie internetowej. Aby skorzystać z tych możliwości wystarczy pod adresem http://targeo.mobi/pascal pobrać aktualną wersję aplikacji na swój telefon komórkowy.

Dostęp do informacji przez telefon komórkowy to przejaw aktywnego stylu życia, z którego korzystają już nie tylko profesjonaliści, ale wszyscy, którzy cenią sobie czas i wygodę - mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo, współtwórcy platformy Targeo. - Zimowy wyjazd czy wspólne wakacje to czas odpoczynku. Połączenie zasobów Pascala z lokalizatorem mobilnym Targeo.mobi ma sprawić, że podczas wyjazdu w góry niezbędne informacje będą zawsze w zasięgu ręki.

Targeo®, www.targeo.pl, Platforma technologiczna umożliwiająca m.in. udostępnianie map cyfrowych i wizualizacji mapowych przez Internet, a dzięki aplikacji Targeo.mobi, również w telefonach komórkowych. Mapy zawarte w serwisie Targeo pochodzą z systemu nawigacji satelitarnej AutoMapa i jako jedyne na rynku zawierają m.in. kompletną sieć prawie 500 tys. km dróg, ponad 100 tys. miejscowości, w tym plany miast z pełną informacją adresową i obrysami poszczególnych budynków oraz 102 tys. punktów użyteczności publicznej (tzw. POI). Targeo jest produktem firm Indigo Sp. z o.o., Aqurat sp. z o.o. i Geosystems Polska sp. z o.o.

Kontakt dla prasy: Rafał Mikołajczak, Indigo Sp. z o.o.; Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel.(22) 458 97 77.

Wydawnictwo Pascal jest liderem wśród wydawnictw turystycznych i czołowym dostawcą map i atlasów samochodowych i treści turystycznych. Posiada ponad 50-procentowy udział w rynku przewodników turystycznych oraz 6-procentowy udział w rynku wydawnictw kartograficznych. Obecnie oferta wydawnictwa obejmuje ponad 300 tytułów przewodników w kilku seriach oraz ponad 200 pozycji kartograficznych, w tym mapy, plany miast i atlasy samochodowe, jak również kilkadziesiąt atlasów geograficznych, książek ilustrowanych i przewodników kulinarnych. Wydawnictwo inicjuje i angażuje się w działania mające na celu popularyzację świadomej i bezpiecznej turystyki oraz aktywnego stylu życia.

źródło: komunikat e-mail