Aktywny Wypoczynek arrow Porady i artykuły arrow Aktywny wypoczynek w Zakopanem
Aktywny wypoczynek w Zakopanem Drukuj E-mail

Aktywny wypoczynek w Zakopanem

Autorem artykułu jest papaj

Wielu osobom Zakopane kojarzy się ze sportami zimowymi, a nieco mniej ze sportami letnimi. Ale podejście to jest błędne. Zakopane zarówno w zimie jak, i w lecie może zainteresować nas wieloma atrakcjami. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek jest to idealne miejsce niezależnie od pory roku.

O zimowych atrakcjach jakie czekają na nas w Zakopanem nawet nie muszę wspominać, gdyż każdy wie, iż jest to zimowa stolica Polski. Natomiast warto zapoznać się szerzej z letnią ofertą tego miejsca. Oczywiście piękna przyroda, świeże powietrze jest niewątpliwie wizytówką Zakopanego, a gdy dodamy do tego jeszcze wiele możliwości aktywnego wypoczynku - to miasto staje się idealnym miejscem na wakacje, czy też wyjazd weekendowy.

Jeżeli jesteśmy amatorami wycieczek rowerowych w Zakopanem znajdziemy mnóstwo ciekawych tras dla rowerzystów. Niezależnie od stopnia zaawansowania każdy znajdzie tu trasę odpowiednią dla siebie dostosowując długość do swoich możliwości. Jeśli zdecydujemy się na trasę, która biegnie przez Tatrzański Park Narodowy koniecznie należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi rowerzystów. Między innymi trzeba pamiętać, że na szlakach dopuszczonych do ruchu rowerowego zawsze piesi mają pierwszeństwo, a także, że na wspomnianych szlakach ruch dla rowerów dopuszczony jest w godzinach od 8:00 do 18:00. Należy także wnieść opłatę, aby móc poruszać się po tych trasach. Niemniej jednak piękne widoki z pewnością zrekompensują nam wszelkie wymogi stawiane prze TPN.

Jednak aktywny wypoczynek to nie tylko wycieczki rowerowe i spacery po wyznaczonych trasach. Mamy także możliwość skorzystania np. z parku linowego, gdzie czeka na amatorów takich rozrywek 20 różnych przeszkód. Z pewnością wizyta w takim miejscu przyniesie wiele emocji i jeszcze więcej zabawy. A po dniu pełnym wrażeń możemy wybrać się do jednego z dostępnych w mieście basenów termalnych, czy też aquaparku. Miejsca te z pewnością pozwolą nam zregenerować się i odzyskać siły na kolejny dzień.

Zanim jednak wybierzemy się do Zakopanego pamiętajmy o bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie należy wcześniej zarezerwować nocleg. Zakopane oczywiście dysponuje spora liczbą miejsc noclegowych, aczkolwiek w pełni sezonu bez uprzedniej rezerwacji nie warto się wybierać. Jak już wiemy wybór jest spory, ale każdy z nas ma też pewne preferencje co do noclegu, wyżywienia itd. Zatem im wcześniej się zainteresujemy tą kwestią, tym większe szanse, że zarezerwujemy takie miejsce jakie nam najbardziej odpowiada. Jeśli bardzo zależy nam na komforcie, a mniej istotną kwestią są finanse, możemy zdecydować się na apartamenty, które nawet najbardziej wymagającym klientom przypadną do gustu. Zakopane z pewnością ugości nas odpowiednio, a czas spędzony w tym mieście pozwoli na regenerację i naładowanie baterii.

--
Apartamenty Zakopane

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl