Plecak turystyczny Drukuj E-mail

Plecak turystyczny

Autorem artykułu jest kurtz

Nieodzownym atrybutem każdego podróżnika jest plecak turystyczny, bowiem można do niego spakować niezbędną odzież, przyrządy oraz sprzęt turystyczny, przy zapewnieniu maksymalnego komfortu i swobody podczas pokonywania trasy. Ale jaki plecak...

Nieodzownym atrybutem każdego podróżnika jest plecak turystyczny, bowiem można do niego spakować niezbędną odzież, przyrządy oraz sprzęt turystyczny, przy zapewnieniu maksymalnego komfortu i swobody podczas pokonywania trasy. Ale jaki plecak wybrać na swoją przygodę? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego sprzętu turystycznego? Jaki wybrać plecak odpowiedni do naszych potrzeb? Na te i inne pytania odpowiada ten artykuł.

Istnieje wiele czynników wpływających na wybór odpowiedniego plecaka. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na: pojemność/pakowność plecaka, system nośny z pasem biodrowym, ilość komór, ilość dodatkowych kieszeni, wielkość przestrzeni dodatkowej, rodzaj materiału, wagę własną plecaka oraz system kompresji komór.

Pojemność jest najistotniejszym elementem wpływającym na wybór plecaka. To oczywiste, że podczas tygodniowych wypraw będzie potrzebny jak największy plecak nawet do 80 litrów pojemności, do którego spakować można odzież oraz niezbędny sprzęt turystyczny. Natomiast podczas parodniowych czy też nawet weekendowych wycieczek dobry będzie plecak do 30-40 litrów, który nie będzie mam z tak bardzo ciążył a zmieszczą się do niego przedmioty pierwszej potrzeby. Wachlarz pojemności plecaków rozciąga się od małych 20 litrowych do dużych transportowych plecaków mieszczących w sobie nawet 80 litrów. Najbardziej popularne plecaki turystyczne mieszczą się w przedziale od 40 do 60 litrów pojemności.

Po wyborze odpowiedniej pojemności należy zwrócić uwagę na system nośny wraz pasem biodrowym. Producenci wprowadzają coraz to bardziej nowoczesne i praktyczne systemy, a to właśnie ten element plecak wpływa na komfort i swobodę turysty. A na co zwrócić uwagę? Najlepiej jest jak system nośny czyli cześć przylegająca do pleców jest ruchoma, jak i w części krzyżowej jak i biodrowej. Pas biodrowy zapina się i odpina błyskawicznie oraz można go regulować nie zdejmując plecaka z pleców. Natomiast szelki powinny być wyprofilowane oraz wykonane z miękkich i wygodnych materiałów. Jednym z innowacyjnych systemów nośnych wykorzystywanych w plecakach do 50 litrów jest system Freeflow firmy Berghaus.

--
Alpenski.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl