Aktywny Wypoczynek arrow Porady i artykuły arrow Wypoczynek pod żaglami dla każdego!
Wypoczynek pod żaglami dla każdego! Drukuj E-mail

Wypoczynek pod żaglami dla każdego!

autorem artykułu jest Paweł Zmitkiewicz

W chwili obecnej przeciętny Kowalski aby zasmakować prawdziwego żeglarstwa ma do wyboru około 20 znanych firm zajmujących się organizacją wypoczynku na wodzie. To jaką usługę wybierze dla siebie zależy w dużej mierze od jego umiejętności.

Podstawowym produktem kierowanym zarówno do początkujących żeglarzy jak i mających znaczną ilość wypływanych godzin są rejsy żeglarskie. Usługa ta jest odpowiednikiem zorganizowanej wycieczki. Kupujemy "bilet", zabieramy niezbędny ekwipunek taki jak płaszcze przeciwdeszczowe, śpiwory, miękkie sportowe obuwie i... możemy cieszyć się wypoczynkiem pod żaglami! Cena rejsu zawiera na ogół wyżywienie, opłaty paliwowe oraz co najważniejsze - usługi doświadczonego skippera, który zajmie się prowadzeniem jachtu, nawigacją itp. Większość skipperów chętnym członkom załogi przekazuje swoją wiedzę - uczy podstaw żeglarstwa, obsługi jachtu, nawigacji morskiej itp.

Drugą usługą, popularną przede wszystkim wśród doświadczonych żeglarzy jest czarter jachtu. W tym przypadku wynajmujemy cały jacht tylko dla siebie. To poniekąd tak, jakbyśmy wynajmowali samochód. Podążając dalej za analogią związaną w wynajmem samochodu - aby wyczarterować jacht musimy posiadać odpowiednie uprawnienia żeglarskie. Jeśli ich nie posiadamy, a chcemy wynająć jacht tylko dla nas i naszej grupy przyjaciół, niezłym rozwiązaniem może się okazać czarter jachtu ze skipperem.

Rosnąca ilość osób zainteresowanych żeglarstwem jest najlepszym dowodem tego jak piękny jest to sport, ile daje przyjemności i pozwala zasmakować wolności jaką może dać tylko bezkresne morze lub ocean...

--
Żeglarstwo Twoją pasją!
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl